Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
Wrzesień 24, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach widzimy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy wiedzą czym jest termos, jednak znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, urządzenie, skomponowane z podwójnych ścianek, a między nimi znajduje się przestrzeń próżni cieplnej. Ścianki są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one minimalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także ograniczana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która pokryta jest osłoną odbijającą światło. Całość sprawia, że termos podtrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Współcześnie na rynku znajdziemy mnóstwo rodzai termosów, możemy wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także rolą, przykładowo, istnieją termosy tradycyjne, znane każdemu, o zwykłym kształcie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych właśnie kształtem, to znaczy są one po pierwsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej różnicy.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz z rodziną czy samotna, po szczytach górskich, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzania dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm domaga się pełnowartościowego posiłku, aby móc spokojnie działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Dużą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Istotną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają ciepło oraz termosy szklane i ze stali, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak odporne. Kolejna sprawa jaką powinno się obadać przed kupnem jest korek, przez który może uciec ciepło. Korek może być automatyczny, z gwintem oraz łączony. Na wyprawę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby pomieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wycieczkę warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi mamy pewność, że termos nie wypadnie się nam z rąk; na dodatek, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie jedzenie możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez dłuższy czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.