Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie obniża się, co sprawia, że robi się ona obwisła oraz powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zatrzymać młodość , mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak takie działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Ponadto, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, ale są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie bazuje na energii ultradźwięków, które są emitowane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technika HIFU może być też stosowana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą usuwania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych płynów czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozprowadza delikatnym masażem, co daje pożądane oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 18 miesięcy. Co więcej może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich rolą jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z niektórych części ciała może okazać się za ciężka, by podtrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie metoda laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma na celu zwiększenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najbardziej znany sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, aby uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne rezultaty trzeba czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidzialne, a rezultat trwały.

Komentarze są wyłączone.