Odchudzanie i redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy oraz na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Dobry Fryzjer – na co zwracać uwagę
Październik 31, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być punktowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z niewielką zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii służy także systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, żeby nie przeciążać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także uszkodzenia i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca także trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.