Dobry Fryzjer – na co zwracać uwagę

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie sukces regularnej pielęgnacji, ale też relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest taki ważny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie muszą być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu oraz podejście do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do wykonania na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą kompetencje fryzjera są też dyplomy, jakie często można przejrzeć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer nieustannie się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wszystkich klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami z reguły powinien mieć także umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy są znani z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni tworzą wymyślne upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub lub inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam się podobają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, żeby spędzić go w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów należy się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto też zwrócić uwagę na to, ile czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz wie, czego wymagają.

Istotna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić zniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie istotny. W tej kwestii kluczową rolę spełnia higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu zespół troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w czasie mycia woda albo szampon to znak, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Należy również ocenić sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ponure, przygnębiające salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy też jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw rzutuje na efekty działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.